Tvrdené sklá - rozdiely

V dnešnej dobe sa už môžete stretnúť s rôznymi druhmi ochranných skiel a preto si v dnešnom blogu priblížime jednotlivé sklá.

V prvom rade je dôležité vyberať si ochranné sklo na mobil presne podľa modelu vášho telefónu. Nestačí si vyberať len podľa značky smartfónu. Inak by sa mohlo stať, že jednotlivé výrezy na prednú kameru, reproduktor či tlačidlo by nesedeli, čím sa znižuje ochranná funkcia tvrdeného skla.

Klasické tvrdené sklo alebo 2D sklo
Typ skla navrhnutý a určený len na smartfón s rovným displejom. Nové typy telefónov sú vybavené zahnutým displejom a preto s vyvíjajúcimi sa technológiami 2D ochranné sklá ustupujú do úzadia a sú vhodné už len na staršie modely smartfónov.

2.5D sklo
Sklá vhodné pre smartfóny s veľmi mierne zaoblenými okrajmi. Patria sem napríklad modely od Samsungu Galaxy S7, Galaxy A3, Galaxy A5 2017 a Galaxy A7 či nové modely od Apple iPhone 7/7 Plus a vyššie.

3D, 4D, 5D sklo
3D sklá boli úplne prvé tvrdené sklá, plne navrhnuté pre modely zo zakriveným displejom. Považovali sa preto za najvhodnejší spôsob ochrany vlajkových lodí značky Samsung (Galaxy S7 Edge, Galaxy S8/S8+, Galaxy Note 8, Galaxy S9/S9+ a Galaxy Note 9). Časom sa však ukázalo, že pri použití niektorých typov zadných krytov kryt odtláčal sklo od displeja. A tak nastúpili technologicky dokonalejšie typy 4D a neskôr i 5D a 6D sklá. Takéto označovanie skiel sa však časom stalo príliš mätúce, a preto všetky spomenuté druhy skiel zjednocujeme pod označenie “tvrdené sklo”.

3D tvrdené sklá v súčasnosti stále patria medzi najúčinnejšie ochranné prvky displejov na trhu. Pevne priliehajú v celej časti zakriveného displeja a sú tzv. Case Friendly, teda kompatibilné s akýmkoľvek puzdrom alebo krytom.

3D sklo Full Glue
3D Full Glue sklá lepia na celej svojej ploche, čo zaručuje maximálne pevné priľnutie. Pokiaľ je váš smartfón vybavený displejom so štandardným zahnutím, odporúčame uprednostniť Full Glue sklo pred štandardným 3D sklom, ktoré nemusí siahať od okraja po okraj. Ak má však váš smartfón displej ostro alebo atypicky zahnutý, vyberte si radšej klasické celotvárové sklo.

 

viac sa dočítate tu: https://www.mobilonline.sk/blog/co-ste-nevedeli-o-tvrdenych-sklach

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz