Kryty na mobil - ako vybrať správny kryt?

Denne trávite s mobilom v ruke niekoľko hodín, počas ktorých vám môže telefón vykĺznuť. Preto pri kúpe nového zariadenia si nezabudnite zabezpečiť aj správny obal, ktorý vaše zariadenie dostatočne ochráni pred poškriabaním či vážnejší poškodením.

V dnešnej dobe máte na trhu dostupný široký výber obalov na telefóny čo sa týka materiálu aj samotného prevedenia krytu. Od jednoduchých silikónových až po kožené, či dizajnové od známych módnych návrhárov.

Poďme si teda v tejto časti priblížiť jednotlivé rozdiely medzi typmi materiálov, z ktorých sa vyrábajú.


product_4158900[1]

 • Guma a silikón - patria k najpoužívanejším materiálom. Gumený alebo silikónový obal na mobil sa drží v ruke veľmi dobre a nešmýka sa. Ľahko sa nasádza na telefón, sú pružné a pri páde tlmia nárazy.

  obal-pouzdro-xiaomi-redmi-6-252_z1[1]
  Plast - plastové kryty sú pevnejšie a menej ohybné než silikónové obaly. Z tohto dôvodu majú pri pádoch menej tlmiace účinky. Pri držaní v mokrých či spotených rukách sa môžu viac kĺzať.

  Púzdro-je-vyrobené-z-kože.-Púzdro-poskytuje-dokonalé-zapadnutie-Vášho-iPhone-X-1[1]Koža - koža patrí ku kvalitným materiálom, ktoré sú trvácnejšie než syntetické. Kožený kryt na mobil sa drží v ruke veľmi dobre a vyniká svojimi prepracovanými detailmi. Pozor však pri manipulácií v mokrých rukách môžu na koženom kryte ostať fľaky od vody.

  azguard101_1[1] Drevo – kryt zhotovený len z dreva samostatne nenájdete. Ide väčšinou o jeho kombináciu s gumou alebo silikónom. Takýto obal je pevnejší a poskytuje požadovanú ochranu.

  sklo-2[1] Sklo - podobne ako drevo, sa používa len na doplnenie krytov. Jedná sa skôr o dizajnový kúsok, ktorý vášmu telefónu dodá lesklý vzhľad, no pri páde hrozí vyššie riziko rozbitia.

Tipy, ako si vybrať kryt na mobil:

 1. Kryt si vyberajte podľa typu a presného modelu telefónu, inak sa môže stať, že vám kryt nebude pasovať na výrezy na nabíjanie či fotoaparát
 2. Zvoľte si materiál a výber sa vám okamžite zúži.
 3. Ak ste spokojný s dizajnom a farbou telefónu, odporúčame siahnuť po transparentnom kryte na mobil.
 4. Ak vám padá telefón často z ruky, poobzerajte sa po odolných obaloch na mobil so zhrubnutými okrajmi pre čo najväčšiu ochranu. V dnešnej dobe tiež nájdete aj obaly so šnúrkou.
 5. Kryt na mobil si vyberajte aj podľa toho, aké ochranné sklo budete mať alebo máte na displeji.


https://www.mobilonline.sk/kategoria/ochrana-mobilu/druh-produktu/kryty