Najlepšie navigácie: 5 aplikácií, s ktorými sa vo svete nestratíte!

Najlepšie navigácie: 5 aplikácií, s ktorými sa vo svete nestratíte!

Možno si to ešte pamätáte. Šli ste na výlet či dovolenku autom, vytiahol sa auto atlas a počítalo sa, na ktorej križovatke odbočiť doprava. Keď ste boli na mieste a chceli ste nájsť nejakú atrakciu či pamiatku, tak ste vytiahli papierovú mapu a hľadali ste, kde je kostolná veža aby ste sa zorientovali a prípadne ste sa spýtali miestnych. Dnes je doba už celkom iná a omnoho jednoduchšia. V súčasnosti stačí obyčajný telefón na to, aby vás dokázal navigovať presne tam kam chcete bez ohľadu na to, či je to v nepoznanej časti mesta alebo na druhom konci sveta.

Na trhu je množstvo aplikácií, s ktorými sa vo svete nestratíte. Vyznať sa v nich môže byť pre niekoho náročné, preto sme sa pozreli na 5, ktoré sú samy o sebe zárukou kvality.

1. Google Maps

Začneme jednoznačne najrozšírenejšou, najpopulárnejšou a najznámejšou aplikáciou. S Google Maps určite neurobíte chybu, aj keď mnoho ľudí jej potenciál nevyužíva ani zďaleka na 100 %. Niekto si tu len nájde miesto, ktoré potrebuje, súčasťou aplikácie je ale aj komplexná a kvalitná navigácia. Môžete v nej vidieť najkomplexnejšie informácie, otváracie hodiny jednotlivých atrakcií, ich fotky, hodnotenia, skrátka úplne všetko. Môžete si tu uložiť ľubovoľné trasy, nastaviť významné miesta, vybrať iný spôsob dopravy, napríklad hromadnú dopravu, pešiu chôdzu a podobne. Plnú funkcionalitu si užijete pri online pripojení, s Google Maps môžete pracovať aj v off-line móde. Jednoducho si potrebný úsek mapy stiahnete do telefónu, toto je funkcia, o ktorej stále mnoho ľudí nevie. 

Najlepšie navigácie: 5 aplikácií, s ktorými sa vo svete nestratíte!

2. Waze

Táto aplikácia je verným spoločníkom mnohých motoristov. Je užitočná bez ohľadu na to, či idete do práce dobre známou cestou, alebo prvý krát na neznáme miesto. Najväčšou prednosťou tejto aplikácie sú najaktuálnejšie dopravné informácie. Nahlasujú ich užívatelia aplikácie, takže presne viete kde je odstavené vozidlo, kde je na ceste výtlk či policajná hliadka. Prednosťou je intuitívne a jednoduché ovládanie, prepojenie so sociálnymi sieťami. Nevýhodou je nutnosť byť online, ak to pre vás ale nie je problém, ide o jednu z najlepších navigácií. 

3. Mapy.cz

Táto aplikácia možno mnohých prekvapí, skrýva však hotové poklady. Aplikáciu Mapy.cz môžete síce používať ako štandardnú navigáciu, všetko s tým spojené zvláda bez problémov. Exceluje však v inej oblasti, v podrobnosti svojich mapových podkladov. Je ideálna hlavne pre športovo či dobrodružne založených ľudí, ktorí radi skúmajú nepoznané či menej známe miesta. Môžete si tu vybrať dokonca cestu na bežkách, bicykli, prekvapí možnosť nechať sa navigovať po vode. A presne na takéto aktivity je aplikácia Mapy.cz ako stvorená. Pokiaľ máte radi turistiku, ponúka detailné mapové podklady, kde sú značené aj málo využívané turistické chodníky. Je tu aj množstvo bodov záujmu, ktoré v iných aplikáciách nenájdete. Nuž a využiť ju môžete aj offline, po stiahnutí požadovanej časti mapy. 

4. Sygic

Ďalšia z aplikácií, ktorou chybu rozhodne nespravíte. Bonusom je, že ide o slovenskú aplikáciu. Pokiaľ preferujete hlavne offline navigovanie, ide o jednu z najlepších možností. Pri inštalovaní si vyberiete, ktoré mapy chcete nainštalovať a všetko potom funguje ako má. Prednosťou je jednoduché ovládanie, pri pripojení na internet máte k dispozícií aj aktuálne dopravné informácie. Je tu aj mnoho bodov záujmu, takže navigovať sa môžete nechať priamo ku nejakej pamiatke. Sygic ponúka štandardné funkcie, avšak je to aplikácia, na ktorú sa dá stopercentne spoľahnúť aj vtedy, keď ste offline. 

5. Here WeGo

Táto aplikácia má taktiež niečo navyše. V základe spĺňa svoju úlohu skvelo, okrem auto navigácie je tu aj navigácia pri jazde na bicykli či mestskou dopravou. Môžete tak napríklad presne vidieť, akou linkou ísť a koľko vás to bude stáť. Ovláda sa mimoriadne ľahko, aj vďaka možnosti otvoriť si ju aj na počítači, prípadne priamo v prehliadači. Iste, aplikácia je na mobile pohodlnejšia, ak ale nechcete nič sťahovať, je tu takáto možnosť. Bez sťahovania sa už nezaobídete v prípade potreby použitia offline, to je však pri navigáciách štandardom.

Najlepšie navigácie: 5 aplikácií, s ktorými sa vo svete nestratíte!

Pri výbere navigácie rozhoduje mnoho faktorov. Či ju budete využívať online alebo off-line, či sa budete pohybovať hlavne po mestách alebo v odľahlých horách, či budete jazdiť autom, na bicykli alebo budete chodiť pešo. Výhodou dnešnej doby je, že si môžete vyskúšať viacero možností a na základe toho usúdiť, ktorá vám vyhovuje najviac. Ani jedna z týchto 5 aplikácií rozhodne nebude chybou.

https://www.equiplo.sk/wp-content/uploads/2018/07/navigacie-do-auta.jpg